Prestij Beykent Site Müdürü / Feryal ŞİMŞEK

Ne kadar zamandır bu sektörün içerisindesiniz? Site müdürü görevleri açısından tam olarak ne iş yapar? Hiç bilmeyen birine bunu nasıl anlatırsanız?

Bir yıldır bu sektörün içindeyim. Görev tanımlamasına gelince; site müdürleri site sakinleriyle uyum ve iş birliği içerisindedir. Onlardan gelen şikayetlere hızlı ve pratik bir şekilde çözüm arar. Site içerisindeki hizmetlerin 24 saat eksiksiz yürütülmesini, personelin kılık kıyafet ve iş disiplinini sağlar. Yönetim Kurulu toplantılarını koordine eder. Sorunları acil çözüme ulaştırır.

Yaşamsal fonksiyonları ve yapılaşma açısından bölgenin yapısını anlatır mısınız?

Beylikdüzü bölgesi her geçen gün daha da büyümekte ve gelişmektedir. Sürekli yeni projelere imza atan bir bölge, sahile yakın olması dolayısıyla da birçok insanın tercihleri arasında yer almaktadır. Birçok AVM kısa sürede tamamlanmış her türlü markalarla bölge halkına hizmet vermeye başlamıştır.

Prestij Beykent rezidansı bize biraz tanıtır mısınız?

Prestij Beykent rezidans 4 blokta 160 daireden oluşan butik bir rezidanstır. Açık ve kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, Türk hamamı, sauna, sinema salonu, 7/24 güvenliği, kapıcı hizmeti, teknik servisi içerisinde olduğu, sosyal tesise sahip, çocuk oyun alanlarıyla ve yeşil peyzajıyla yaşam kalitesi yüksek, tam donanımlı bir sitedir.

İhtiyaç anlamında yönetim hizmeti sektörünü ve sektörün sağladığı kolaylıkları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Günümüzde projelerde yönetim proje sahiplerinde oluyor. Dolayısıyla iş yoğunluğundan pek ilgilenemiyorlar. Bu aşamada devreye yönetim hizmetleri giriyor. Gerekli görülen personelin tedarik edilmesi. Aidatların düzenli toplanması, gerekli ödemelerin (elektrik su doğalgaz vs.) zamanında yapılması, muhasebe ve hukuki anlamda işlemlerin eksiksiz yapılması gibi verdiği bir çok hizmetlerle projelerdeki tüm yükü üstüne alıyor.

Sizce site müdürlerinin iş anlamında en çok dikkat etmesi gereken husus nedir?

Oturan sakinlerin site içerisine girdikleri andan itibaren kendilerini mutlu ve huzurlu hissetmeleri çok önemli. Bunun içinde site müdürü özellikle sorunların asgariye indirilmesine dikkat etmelidir.

Varsa iş yaşamınızdaki en zor ve en güzel bir anınızı anlatır mısınız? 

Ben işimi severek yapıyorum. Tabiki acı tatlı birçok anım var. Bir kaç tanesiyle sınırlamak istemiyorum. Karşıdan bakıldığında kolay gözüküyor ama sorumluluğu çok fazla.

Kadın gözüyle yöneticilik dersek bize neler söylersiniz?

Yöneticilik aslında kadının ruhunda olan bir özelliktir. Bir eş ve annesinizdir. Yönetmeye önce ailenizden başlayarak öğreniyorsunuz. Yapılan araştırmalara göre kadınların yöneticilikte daha başarılı olduğu ortaya çıkmış. Bana göre bunun sebebi; kadınların daha paylaşımcı, yeniliklere açık, koordinasyonunun güçlü ve pratik olmasından kaynaklanıyor. Ayrıca kadınlar daha sabırlı, sorunları sıkılmadan dinliyor ve cevaplıyor.

Dergi çalışmamız için neler söylemek istersiniz?

Hayırlı uğurlu olsun. Bu derginin site yöneticilerine ve sakinlerine çok faydalı olacağına inanıyorum. Yönetim hizmetleri yeni bir sektör. İnsanların kafalarına takılan birçok soruyu derginizin çözeceğine ve aydınlığa ulaştıracağına inanıyorum. Emeğinize sağlık.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Başarılarınızın devamını dilerim.

Sorularımızı cevapladığınız için teşekkür eder, iş yaşamınızda başarılarınızın devamını dileriz.