Timtaş Life profesyonel yönetim hizmetleri (Site, rezidans, toplu konut, AVM, tesis ve bina) sektöründe bir ilktir.

Timtaş Yönetim A.Ş. bünyesinde, 2014 yılının Kasım ayında (3 aylık) süreli yaygın yayın olarak yayın hayatına başlayan Timtaş Life, profesyonel yönetim hizmetleri sektörünü merkezine alan, inşaat sektörü başta olmak üzere sektörün ilgili olduğu birçok alana değinen yapısıyla okuyucularının karşısına çıkmıştır. Kitlelere hem ortak yaşam düzeni konusunda fayda sağlamakta hem de sektör ve sektörün ilgilendiği yaşam alanları ile ilgili bir farkındalık yaratmaktadır.

Toplu konutların artması ve kentleşmenin hızlı gelişimi dolayısıyla toplumsal yaşam ve yeni yaşam düzenini kaleme almakta, istatistik, halkla ilişkiler, eğitim, ekonomi, hukuk, sosyoloji ve iletişim gibi birçok alanı da içinde barındırmaktadır.

Çeşitli anlatımların, röportajların, yazıların, soruların ve cevapların yer aldığı dergimizde kültürel anlamda da anlatımlar bulunmaktadır. Dergimizin “Geziyor” isimli bölümünde, her sayımızda görev yaptığımız bir il tanıtılmaktadır. (Tarihi yerleri, bölgenin kültürü, turistik gezi, aktivite alanları vb.)